Slabá erekcia u mužov a erektilná dysfunkcia

Pravdepodobne sa už viacerým pánom a dokonca aj mladším mužom stalo, že pri milostnom styku zažili problém so slabou erekciou. Stav, v ktorom sa im „nepostavil“ alebo bola ich erekcia nekvalitná. Stať sa to môže napríklad v dôsledku únavy, psychickej nevyrovnanosti a podobne. Vlastne išlo o dočasný stav, o pár dní to možno bolo oveľa lepšie a styk bol priam dokonalý. Stačil kvalitný spánok, dobré jedlo, pokoj a harmonické prostredie.

O skutočnom probléme a príznakoch takzvanej erektilnej dysfunkcie však vravíme vtedy, ak je stav so slabou erekciou pravidelný a trvá už niekoľko mesiacov.

muž si zakrýva tvár

Príčiny môžu byť skutočne rôzne a delia sa na organické, hormonálne a psychologické.

Psychologické sa týkajú napríklad mladých a neskúsených mužov, ktorí pred stykom zostanú nervózni a tým pádom sa im nedarí dosiahnuť erekciu. Môže ísť však takisto o pánov, čo zažívajú psychický nátlak v práci, majú za sebou ťažké životné obdobie alebo skrátka niečo, kvôli čomu sa nedokážu koncentrovať. V tomto smere je však škodlivý aj samotný stres, ktorého vznik vylučuje do nášho tela hormóny, čo v podstate útočia na zdravú hladinu iného hormónu, akým je testosterón. Výsledkom je následne oslabená erekcia, ale aj znížené libido, čiže strata chuti na sex.

postava v daždi

Existujú však takisto organické príčiny, ktoré bohužiaľ nie sú ojedinelé a dá sa povedať, že ich odstránenie je komplikovanejšie. Na druhej strane však v ľahších prípadoch dokáže pomôcť zmena životného štýlu a životosprávy. V opačnom prípade môžeme vravieť o chirurgickom zákroku. Známe sú tiež liečivá ako viagra a levitra predaj, čo by mali priniesť okamžité výsledky.

Pokiaľ ale chcete odstrániť svoj problém natrvalo, je vhodné myslieť takisto na spomenutú zmenu životného štýlu a životosprávy, v neposlednom rade tiež na návštevu odborného lekára, ktorý stanoví konkrétnejšie kroky k liečbe a odhalí konkrétne príčiny vo vašom prípade.