5 dôvodov prečo čítať knihy

Čítanie kníh nám prináša radosť, potešenie, únik od reality ale aj v dnešnej dobe tak potrebné vzdelanie. Len málokto by nesúhlasil s tvrdením, že čítanie kníh v sebe ukrýva nespočetne veľa výhod a pozitív. Samozrejme, knihy na povinné čítanie v škole každý neznášal. Možno to bolo aj preto, že nám ich čítanie bolo prikázané a nebolo aktom slobodnej vôle. V rámci slobodnej vôle by sme si ale mali vybrať čítanie kníh, ktoré nás zaujímajú, napĺňajú a zlepšujú nás. Nájsť vo svojom živote miesto pre knihy, znamená nájsť miesto pre vlastný rozvoj. A to je hodnotný cieľ, o ktorý by sme všetci mali usilovať.

knihy

V tomto článku vám chceme predstaviť 5 dobrých dôvodov prečo čítať knihy. Veríme, že vás naše dôvody presvedčia, a že aj keď ste časovo vyťažený človek, nájdete si pár minút každý deň na čítanie týchto malých zázrakov na papieri. Tu je náš zoznam:

1.       Čítanie kníh je potešením– Pocit, keď vás zaujme kniha a stratíte sa v jej deji, je na nezaplatenie. Vaša predstavivosť vám pomáha vžiť sa do deja a skrze čítanie kníh sa ďalej rozvíja, čo je skvelé ak chcete byť kreatívnym jedincom.

2.       Čítanie vás urobí múdrejším – Na svete bolo uskutočnených nespočetne veľa štúdií poukazujúcich na fakt, že čítanie vás urobí múdrejším jedincom. Zvýšenie IQ, rečových schopností, vyjadrovania a celkovej inteligencie je skvelým dôvodom, prečo začať čítať viac už dnes.

kniha

3.       Čítanie spája ľudí – Vďaka schopnosti vžiť sa do príbehu a do osudov postáv v príbehoch, zlepšujete svoju schopnosť empatie. To sa potom preukáže aj pri interakcii s ľuďmi vo vašom okolí.

4.       Relax – Únik od často tak frustrujúcej reality, ktorá nás obklopuje, je vítaným spôsobom relaxu. Knihy nám poskytujú presne to a ešte omnoho viac.

5.       Prebúdza vo vás pocity– Čítanie v nás prebúdza pocity. Často i také aké v našom reálnom živote chýbajú, a ktoré by sme radi cítili. Čítanie búra hranice medzi imaginárnym a reálnym a dovoľuje nám prežívať presne tie emócie, aké chceme. Nemusíme viac byť otrokom okolností našich životov.

Posted in Nezařazené