Aké produkty na pleť sú najvhodnejšie?


Pleť je vystavená počas dňa veľkej záťaží. Pokiaľ nám záleží na našom zdraví a vonkajšej kráse, mali by sme sa viac zaoberať najlepšou pleťovou kozmetikou. Pleťová kozmetika by mala spĺňať množstvo kritérií, ale najmä by mala byť kvalitná, zdraviu nezávadná a mala by pomôcť aj so zdravotnými problémami ako akné či suchá pokožka. Na to aby sme docielili mlado vyzerajúcu, sviežu, hydratovanú pleť však obyčajný pleťový krém nestačí. Denný krém by mal byť samozrejmosťou vo výbave každej ženy, v každom veku. Ak však chcete posilniť účinok krému zaobstarajte si ďalšie vhodné výrobky na starostlivosť o pleť.

pleťová maska

Olej.

Olejček na pleť je pomerne novodobý produkt. Využitie má rôzne. Buď ako podklad pod make-up namiesto krému alebo ako sérum namiesto večerného krému. Olej dodá pleti sviežosť, vďaka čomu bude vyzerať mlado a napnuto. Olejček je výborná prvá pomoc pri boji so suchou pokožkou. Naopak vyvarovať by sa jej mali dámy so sklonmi ku akné.

Peeling.

Minimálne dva krát za týždeň by ste si mali nájsť čas na peeling. Kvalitný peeling by mal obsahovať malé čiastočky, aby ste svojej pleti dopriali nielen príjemnú masáž, ale vďaka čiastočkam sa lepšie zbavíte odumretej pokožky. Vyčistenie pórov a odstránenie starej kože vám pleť pripraví na nanesenie krému, olejčeka či masky.

krém na tvár

Maska.

Maska plní funkciu najmä výživy. Obsahuje vitamíny a minerály, ktoré sú potrebné pre zdravú pleť. Dôležité zložky sú tiež kyselina hyalurónová a kolagén, ktoré sa vekom v tele znižijú. Nájsť môžete rôzne druhy masiek. Bahenné či so zlatom. Používanie masky zlepšuje textúru pleti a udržiava ju hydratovanú.

Pleťová kozmetika by mala byť primeraná veku a typu pleti. Správny výber produktov vám pomôže v boji s problematickou pleťou. Nezabúdajte na kvalitné každodenné odličovanie. Nikdy by ste nemali ísť do postele s make-upom. Vzorné odlíčenie pleti tiež zvýši účinok ostatných produktov na pleť.

Posted in Nezařazené