Takto vám bude slúžiť zdravie

To, aké je zdravie dôležité, počúvame z každej strany. Hovoria to ľudia, ktorí riešia svoju chorobu, hovoria to ľudia v motivačných videách… No nie vždy to berieme tak vážne, ako by sme mali. Kým si sami neprejdeme obdobím, kedy sme boli chorí, môžeme robiť viac nezdravých výberov vo svojom živote. Takých je veľa. Sú to všetky tie negatívne faktory, ako je napríklad nedostatok pohybu, konzumovanie nadbytku kalórií, žiadny pohyb čiže žiadne spaľovanie, konzumovanie alkoholu…

Kým sa nepozrieme pravde do očí a nepriznáme si, že aj my máme nejaké nezdravé návyky, nebudeme riešiť nápravu situácie. 
Ak ten prvý krok urobíme, mali by sme porozmýšľať, čo nás donútilo k zlým návykom. Je to lenivosť? Nešťastie v živote?Kompenzácia? Stanovte si plán, čo každý deň robiť, aby ste sa posúvali. Dávajte si odmenu, samozrejme zdravú. 

fitness cviky

Nie vždy máme zlé návyky len v oblasti fyzického zdravia. Niekedy to je aj v oblasti psychického zdravia. Možno sa necháme vydierať v toxických vzťahoch… Keď sa cítite zle, strácate motiváciu a môže sa stať, že aj preto sa nechcete dostatočne starať o svoje zdravie.

Aké výhovorky používate? Ovplyvňujú vás ľudia v okolí? Ak na vás majú zlý vplyv, obmedzte s nimi kontakt. Možno len dovtedy, kým svoje zlé návyky eliminujete a dostanete pocit kontroly nad sebou samým.

kamilkový čaj

Vytvorte si zdravý životný štýl. Nevnímajte napríklad cvičenie a zdravú stravu ako nudu a povinnosť. Robte športy, ktoré sa vám páčia. Kúpte si športové oblečenie alebo súpravu, ktorá sa vám páči. Takisto si varte zdravo a chutne. Tieto dve vlastnosti sa nevylučujú, ako si veľa ľudí myslí. Rozmýšľajte o kalorickom príjme, vitamínoch a mineráloch aké prijímate. O doplnkoch stravy sa raďte s lekárom a lekárnikom.

Ak budete fyzicky aktívny, do svojho života prinesiete samé výhody. Budete mať viac energie. Všetko je o balanse.