Tipy na odstránenie upchatého odtoku

Určite sa to už stalo viacerým z nás. Upchatý odtok je problém , ktorý musíte ihneď riešiť. Preto to máme niekoľko trikov ktoré Vám pomôžu odstrániť problémy  upchaného   odtoku. 

 dřez s kohoutkem


v  Ocot , voda , sóda

 

Sóda bikarbóna a ocot je  neodmysliteľnou súčasťou každej domácnosti. Ocot je dobrý na odstránenie zvyškov , sóda spolu z pár kvapkami citrónu  rozpúšťajú mastnotu. Recept je úplne jednoduchý . V nádobe zmiešajte sódu a ocot v pomere 1:3.Látky začnú ihneď pracovať preto hu rovno vylejte do odtoku. Počkajte 15 minút a potom to zalejte troma litrami vriacej vody.

Druhý spôsob funguje s rovnakými ingredienciami. Do odtoku nasypte 3 čajové lyžičky sódy bikarbóny a zalejte ju jednom deci octu.  Kombinácia vytvorí penu a po 15-stych minútach ju zalejte vriacou vodou.

 


v  Kola – účinná na mastnotu

 

Kola je vhodná na odstránenie mastnoty , starú špinu vo WC , a vodný kameň . Vylejte nápoj teda dva deci do odtoku spolu z dvoma čajovými lyžičkami sódy a následne zalejte vriacou vodou.

 


v  Bude dôsledný a urobte prevenciu

 

Prevencia nie je na škodu. Je dobré ak raz za čas skontrolujte stav odtoku. Ak sa v ňom bude nachádzať drobná špina , prípadne iné nečistoty vyberte ho a prepláchnite silným prúdom vody. Aby ste sa vyhli úplnému upchatiu odtoku , môžete použiť sitko. Aj keď nie je vhodným doplnkom do kuchyne či kúpeľne , môžete si ho zakúpiť v rôznych farbách alebo tvaroch ktorý sa Vám páči. Toto sitka Vám zabezpečí že sa do odtoku nedostane väčšia špina . Sitko pravidelne čistíte alebo prepláchnite vodou.

 odtok umyvadla


v  Rozpúšťacie granule

 

Rozpúšťa je granule nie sú až tak na škodu. Stačí ak ich položíte na odtok a spustite na pár minút vodu. Granule sa rozpúšťajú do odtoku , a tým spôsobuje že sa vďaka granule rozpúšťa mastnota v odtoku. Nevýhodou je že táto granule je veľká a nezmestí sa priamo do odtoku . Ak je granula  v priamo v odtoku rýchlejšia sa rozpúšťa. Miki.


Posted in Nezařazené