Tri tipy, vďaka ktorým začnete bohatnúť


„Nezarábam toľko, aby som z toho vedel ešte aj ušetriť.“ Túto a podobné vety hovorí množstvo ľudí, ktorí by si radi niečo ušetrili, ale po konci mesiaca je ich rozpočet stále na nule alebo v mínuse. Pritom si však neuvedomujú, že ten najdôležitejší faktor nie je ich výška výplaty. Ak máte podobný problém a postoj dodržiavaním týchto troch tipov sa to veľmi rýchlo zmení a váš účet začne rásť.

investice
 
Začnite si spisovať vaše príjmy a výdaje
Každá veľká a úspešná firma, ktorá prosperuje veľmi dobre pozná svoje firemné príjmy a výdaje. Ak to funguje veľkým firmám, prečo by to nemalo fungovať vám? Prvým základným problémom, prečo ľudia nevedia ušetriť je fakt, že nepoznajú na čo peniaze míňajú. Skúste si od začiatku mesiaca spisovať všetky vaše príjmy a výdavky a budete veľmi prekvapený, na aké zbytočné veci ste minuli peniaze.
 
Eliminujte zbytočné výdavky
Kávičky, alkohol, cigarety. Tieto mnohokrát zbytočné výdavky tvoria u niektorých ľudí podstatnú časť ich mesačného rozpočtu. Vo väčšine prípadov na náš voľný čas míňame najviac peňazí. Ak by ste tieto veci len čiastočne obmedzili, určite by vám to prinieslo pár eur navyše, ktoré si môžete odložiť napríklad na dovolenku.
Odkladajte si minimálne 10 percent svojho príjmu
Táto časť bude pre ľudí, ktorí boli zvyknutí na to, že každý mesiac minuli celú výplatu určite najťažšia. Je však potrebné toto pravidlo striktne dodržiavať, keďže z malého kapitálu sa postupom času stáva väčší a väčší. Najdôležitejšie na tomto pravidle je však to, aby ste desať percent zo svojho príjmu odložili bokom okamžite ako vám peniaze prídu na účet. Psychologicky totiž s nimi nebudete počítať a tým pádom vám nebudú ani chýbať.

chudoba
 
Vďaka týmto trom tipom, ak ich budete disciplinovane dodržiavať a praktizovať, tak váš účet začne zaručene rásť a vy si už nebudete musieť požičiavať od kamarátov, alebo rodiny.

Posted in Nezařazené