Vo vyššom veku sa musíme viac venovať sebe


V určitom veku si už mnoho ľudí povie, že veď už mám na to nárok, byť trocha unavený či nemotorný. Ale nie je to pravda, aj vo vyššom veku môže byť človek vitálny, aktívny a pozitívne mysliaci. Na tom je však potrebné začať pracovať už skôr, pretože čím dlhšie budeme stagnovať v negatívnej polohe, tým ťažšie bude dostať za z toho von.

happy-pretty-woman-park-making-selfie-photo-holding-boston-terrier-dog-smiling-positive-mood-trendy-summer-style-wearing-orange-dress-sunglasses-playing-with-pet-having-fun_285396-5152

Ženy sa svojmu vzhľadu venujú vo väčšej miere, a preto viac ich trápi nejaké to kilo navyše, únava či negatívne myslenie. Stres a problémy všedných dní nám určite na pozitívnej nálade nepridajú, ale mali by sme si nájsť takú svoju cestu ako Štíhla a zdravá po 50-ke sa s tým popasovať. Predsa život nekončí v 50-ke, práve naopak, mnoho rodičov má už dospelé deti, a tak sa môžu začať konečne venovať sebe. Začať je ľahké, ale vytrvať už nedokáže každý, pri prvej príležitosti sa vzdávame, a potom už to ide samospádom.

Mnoho inšpirácií naberáme z kníh a časopisov, kde nám iné ženy radia ako na štíhlu líniu, čo s uhundraným partnerom a veľa „osvedčených“ rád. Z množstva informácií však treba triedením brať do úvahy iba tie, ktoré majú logický základ a podľa vlastného uváženia majú pre nás nejaký zmysel.

Podľa jednej z autoriek kníh sú tri hlavné princípy, ako byť fit aj po 50-ke:

Stravovacie návyky zapísané v denníku- nejde o nič zložité, stačí si iba zapísať všetko, čo počas dňa „zhltneme“, a to nám potom dá vizitku, čo vlastne do seba hádžeme a akým smerom sa uberá náš jedálniček. Zistíme, v čom by sme sa mali krotiť a ktoré druhy potravín si dávať na tanier častejšie.

Zdravá strava- základ je počúvať vlastné telo, ktoré nás samo upozorní, čo potrebuje, venovať pozornosť ako reaguje na stravu, ktorú požívame a prestať bezhlavo skúšať jednu diétu za druhou. Aj tak nakoniec nevytrváme a kilá sa na nás nalepia ešte viac.

ketogenic-low-carbs-diet-food-selection-white-wall_155003-27728

Pozitívne myslenie- možno si poviete, to sa vám ľahko hovorí, ak nemáte denne stres v práci a potom druhá etapa doma, či neriešite momentálne nejakú vážnu situáciu. Odhliadnuc od toho by sme mali viac usmievať a čítať len pozitívne správy, potom sa nám bude ľahšie dodržiavať aj zdravá životospráva.

Praktický prístup je jedným z faktorov, ktorý ovplyvní, či vo svojich zásadách vydržíte a stane sa vašim životným krédom.