Domáci miláčikovia


Domáci miláčikovia. Máte ich? Chceli by ste si nejakého hneď teraz zadovážiť? Budete mať dostatok voľného času, aby ste sa mu venovali a trávili s ním čo najviac času? Teraz si ukážeme zopár zvieratiek, o ktoré sa až tak moc nemusíte starať a predsa vám budú robiť spoločnosť. Vhodným zvieratkom do bytu je určite andulka. Andulka je roztomilý vtáčik, ktorému netreba venovať veľa času. Potrebujete kúpiť dostatočne priestrannú klietku, kde si môže aj preletieť z bydla na bydlo. Andulka sa stravuje rôznymi zrnkami. Na trhu a v chovprodukte nájdete množstvo druhov krmiva pre andulky. Veľmi dobre im urobí aj tyčinka, kde sú nalepené rôzne semienka a tie si môže postupne vyzobkávať podľa jej chuti. Stačí tyčinku zavesiť v klietke. Andulky sú krásne zvieratká. Sú v rôznych farbách, napríklad nájdete aj jednofarebné, ale očaria vás isto aj vo výraznejších farbách.

vtáčik

Ďalším veľmi populárnych vtáčikom je kanárik. Tiež sa vyznačuje rôznymi farbami, no vzrastom je menší oproti andulke. Tiež potrebuje klietku, vhodné semienka ako potravu a dostatok svetla. Pekne zariadená klietka je pre neho potešením. Niektoré vtáčiky sa potešia aj búdke pre vtáčiky, kde sa môžu zahniezdiť a vytvoriť tak ďalších svojich potomkov.

hlodavec

Domácich zvieratiek je veľmi veľa. Populárne sú aj rôzne hlodavce, ako sú napríklad škrečky, myši, morské prasiatka, činčily a podobne. Škrečok je veľmi nenáročný. Potrebuje mať len vždy vymenené piliny. O pohodlie sa mu postaráte v terárku vhodným domčekom so strieškou alebo aj kolotočom pre škrečky. Tak si môžu precvičovať a zároveň sa aj zahrať. Škrečkovia pijú čistú vody a preferujú tiež všelijaké semienka vhodné pre škrečkov. Do bytov ako domácich miláčikov by som určite neradila zaobstarať si hada alebo potkana, či rôznych pavúkov. To sa nehodí a ľudia sa na vás budú pozerať s odstupom.