Spotrebiče v domácnosti


Kuchynské spotrebiče využívame najčastejšie. Ktoré sú to?

Kávovar

Bez kávovaru mnohí ľudia nevedia začať deň. Je to pre nich taký rituál, ktorý si doprajú každé ráno. Príprava kávy, ktorá vám chutí, môže byť niekedy zdĺhavejším procesom a môže si vyžadovať viac prípravy oproti klasickej neske vytvorením za pomoci vriacej vody z rýchlovarnej kanvice a zaliatím. Príprava kávy je veľmi vzácna. Na kávovare máte rôzne funkcie na prípravu rôznych druhov káv. Vyskúšajte viaceré možnosti a zistite, ktorá káva vám najviac bude po chuti.

Kuchynský robot

Mnohí ľudia sa bez kuchynského robota nezaobídu. Je vynikajúcim pomocníkom pri pečení alebo aj varení. Vymiesi vám cesto na také, aby vám vyhovovalo na prípravu rôznych pochutín. Ja osobne kuchynský robot nemám. Mám rada miesenie cesta klasickým babičkovským spôsobom. Čiže ručne. Rukami najviac zistím, či je cesto pripravené na ďalšie prípravy.

kuchynský robot

Umývačka riadu

Umývačka riadu je už bežným spotrebičom v kuchyni. Ak si dávate prerábať vašu kuchynskú linku za novú, už do nej zakomponujete aj vstavanú umývačku riadu. Umývačka vám pomôže so špinavým riadom a vyleští ho tak, že by ste riad ani ručne tak nedokázali vyčistiť.

Drvička odpadov

Aj vy máte v dreze drvičku odpadov? Je to ešte veľmi málo používaná pomôcka. Pri umývaní riadu vám automaticky rozdrtí všetok bordel a vy sa nemusíte strachovať o upchatý dres. Možno to neskôr vyskúšam a uvidím, ako veľmi drvička odpadov bude potrebná.

 

umývačka riadu

Kuchynských spotrebičov máte určite aj vy omnoho viac. Vynikajúca je chladnička, mraznička, sporák alebo aj rôzne iné drobné kuchynské spotrebiče. Medzi drobné kuchynské elektrické spotrebiče zaraďujeme aj napríklad taký obyčajný mixér. Ten používate veľmi často pri varení. Mixérom si viete vyhotoviť úžasnú zemiakovú kašu či aj rôzne omáčky alebo polievky. Poznáme stolný mixér alebo aj ponorný mixér.