Dotiahnite veci do konca

Keď sme sa s manželkou rozhodli, že sa presťahujeme, dala mi veľmi jednoduché úlohy, ktoré som podľa jej názoru mal zvládnuť ľavou zadnou. No dobre. Musím povedať, že moje schopnosti asi trochu precenila. Ale nebudem príliš pesimistický. Ide o to, aby ste rozumeli, čo vlastne odo mňa chcela. A to bolo všetko. Chcela odo mňa, aby som v našom domove zariadil úplne všetko, čo bolo treba. Od výberu dverí, po kúrenie, elektriku, dokonca mi napísala lístok, kde boli len heslá ako napríklad hlinikove okna cena m2 a podobné záležitosti. Videl som však, že sa jej páči, ako ma komanduje. No čo už, keď má byť šťastná.

mrakodapy

Keď si človek ide za svojím
Jediné, čo chcela mať na starosti ona bol dizajn celého nášho domova a výber nábytku. V tom sa priam neuveriteľne vyžívala. Bolo príjemné ju pozorovať, ako celé dni listuje katalógmi, ako ma volá, aby sa utvrdila vo svojom názore a aká nadšená bola, keď som ju za niečo pochválil. Je fakt úžasné pozorovať niečo takéto. Je to také úžasné, až som ani nemal pocit, že mám toho veľa. Zariaďovanie domu určite nie je med lízať, je to ako beh na dlhé trate. S tým rozdielom, že keď sa zastavíte, bude váš dom vyzerať nedokončene.

rozpočet

Nič nenechajte na náhodu
Mnoho ľudí to vz hneď na začiatku s tým, že sú presvedčení o tom, že niektoré veci nebude vidieť alebo, že to a hento je zbytočné. Ale verte tomu, že to zbytočné nie je. V prerábaní domu je vec, ktorá sa vám najprv zdá ako zanedbateľná, po čase naozaj neuveriteľne komplikovaná a zabráni vám vo všetkom navôkol. Nebuďte niekým, kto veci nedoťahuje dokonca. Aj ja som ten typ, ale našťastie mám manželku, ktorá ma dá hneď do pozoru. A musím povedať, že toto je naozaj niečo, čo potrebujem. Každý predsa vie, čo potrebuje k tomu, aby sa nakopol. Ja, očividne, potrebujem svoju manželku. Tak prečo by ma to malo stresovať?

Posted in Nezařazené