Kúpiť dieťaťu hlodavca?

Domáce zvieratko sa takmer každému z nás spája s detstvom. Vždy sme chceli mať domáce zvieratko. Všetci sme určite chceli primárne psa alebo mačku. No verte tomu, že naši rodičia si nevedeli predstaviť, že budeme mať doma niečo, čo si vyžaduje takú zodpovednosť a takú starostlivosť. Práve preto nám vždy navrhovali niečo, o čo sa musíme starať, s čím sa môžeme zahrať, no zároveň si to nevyžaduje až takú veľkú starostlivosť ako pes. S rybičkami nás asi veľmi nedostali. No vždy vytasili niečo, s čím boli stotožnení. Napríklad škrečka či morské prasiatko. Ideálne aj malého králika. Ak máte v súčasnosti s vašimi deťmi ohľadom domácich miláčikov podobný problém, tiež môžete začať s takouto silnou zbraňou.

morče
 
Musíte však myslieť na to, že práve škrečok, morské prasiatko a králik sú hlodavce, takže potrebujú tiež aj špeciálnu starostlivosť. Zvládne to vaše dieťa?
 
Ak má dostatok rokov a aj dosť pocitu zodpovednosti, verte tomu, že to nie je až taká ťažké. Výhodné je, že takýto hlodavec sa dokáže naučiť aj rôzne triky, ale v prvom rade sa dokáže naučiť na ľudský dotyk. A to je dôležité. Pretože práve to bude vaše dieťa skutočne baviť. Že sa môže so svojím zvieratkom pomaznať a môže sa s ním aj pohrať. Nie je práve to presne to, čo chce vaše dieťa počuť?
 
Musíte však myslieť aj na to, že možno nie je príliš vhodné, aby malo vaše dieťa takéhoto hlodavca v izbe. Prečo? Pretože taký škrečok je nočný živočích. A čo to znamená v praxi?

morčátko
 
V praxi to znamená to, že škrečok bude viac aktívny v noci ako počas dňa. Takže, ak máte pre neho kúpené koliesko, na ktorom môže behať, môžete si byť takmer na sto percent istý, že bude behať práve vtedy, keď bude chcieť vaše dieťa spať. Aj o škrečka sa však musíte starať. A možno to vaše dieťa zvládať nebude a budete mu musieť pomôcť. Pomôžete mu? Poskytnete mu pomoc?

Posted in Nezařazené