Ponuka meničov napätia

Ak potrebujete zabezpečiť elektrickú energiu na miestach, kde nie je dostupná elektrická sieť alebo si potrebujete dobiť elektronické zariadenie z vášho auta, v takomto prípade je skvelým riešením menič napätia. Ten dokáže bezpečným spôsobom dodať prísun elektrickej energie za použitia automobilu alebo poslúži na miestach, kde sa nenachádza žiaden zdroj elektrickej energie. Z týchto dôvodov je vhodný na použitie pre akékoľvek činnosti napríklad na chalupe, v prírode alebo pri kempingu, no taktiež pre krátkodobé, ale aj stále dobíjanie elektroniky v automobile. Za pomoci meniča napätia sa ihneď po zapojení do automobilového zapaľovača dokáže premeniť na klasickú elektrickú zásuvku s napätím 230 V. Môže to fungovať aj opačne, a to za pomoci meničov napätia, ktoré fungujú obrátené, to znamená, že je možné dobíjať príslušenstvo automobilu z klasickej elektrickej zásuvky.

menic-napatia-12v-na-230v-120w

Vo všeobecnosti rozdeľujeme meniče napätia na dve kategórie, a to podľa vstupného napätia na 12 V a 24 V. 12 V slúžia na bežné použitie v osobných automobiloch a 24 V sa využívajú zväčša v nákladných automobiloch alebo v dodávkach. V prípade, že si neviete vybrať, je dôležité vopred vedieť ako výkonnú elektroniku budete chcieť dobíjať. Pre bežné dobíjanie mobilných telefónov, tabletov alebo notebookov vám postačí menič napätia s výkonom okolo 100 V.

menic-napatia-12v-230v-300w

V prípade náročnejšieho dobíjania napríklad na chalupe, elektrického variča prípadne ohrievača, je potrebné vybrať menič napätia s výkonom zhruba okolo 200 V. Menic napatia 12v 220v https://www.menicnapatia.sk/menice-12v-na-230v/ ponúka širokú škálu využiteľnosti v rôznych dopravných prostriedkoch od bežných osobných automobilov až po kamióny alebo lode. Je vhodný na dobíjanie bežnej elektroniky, ako napríklad notebook alebo telefón, no dokáže obslúžiť aj chladiaci box alebo ponorný varič. Všetky ponúkané meniče napätia disponujú ochranou proti rôznym situáciám, ako napríklad proti preťaženiu, skratu, prepätiu meniča alebo taktiež proti hlbokému vybitiu batérie.