Spoločnosť Cyclean vám zaplatí za zdravý životný štýl

Globálne otepľovanie, znečistenie a zmena klímy nie sú svetovým tajomstvom. 1.2 miliárd automobilov, ktoré denne jazdia po cestách na celom svete, neustále vytvára skleníkové plyny a pomaly tlačí našu zelenú planétu k jej prirodzenému zabitiu. Očakáva sa, že do roku 2035 sa tento počet zvýši na 1,8 miliardy. Množstvo významných stretnutí, globálnych konferencií a ďalších iniciatív nedokázala zvrátiť proces a podporiť masové prijatie zelených dopravných prostriedkov, ako sú elektrické bicykle a autá.

kola

Elektrické vozidlá môžu byť budúcnosťou, ale je zrejmé, že prechod z motorov s vnútorným spaľovaním na elektrické motory nie je jednoduchý a ak nie je silný stimul, je ťažké si predstaviť, ako by ľudia opustili svoje klasické autá.

Odmeňovanie zdravého života
Spoločnosť CyClean, založená v Južnej Kórei, sa domnieva, že môže pomôcť vyriešiť  tento dlhodobý problém. Základnou myšlienkou modelu CyClean je merať a odmeniť každého užívateľa za telesné cvičenie, ktoré vykonávajú, a za množstvo emisií toxických plynov, ktorým zabraňuje. CyClean ponúka rad zariadení, vrátane sledovacích zariadení, interiérových  bicyklov, vonkajších elektrických bicyklov, kolobežiek a elektrických vozidiel.

Medzi tieto produkty patrí zariadenie, ktoré meria a zaznamenáva ich použitie a vysiela ich cez bezdrôtovú sieť. Potom používa tieto hodnoty na ocenenie majiteľa zariadenia pomocou tokenov CyClean, ktoré pomáhajú udržiavať rastliny zdravé a čisté. Tokeny patria medzi kryptomeny, ktoré slúžia ako platidlo vo vybraných aplikáciách, prípadne ich môžete zameniť za iné kryptomeny. Ak teda máte CyClean náramok, dostanete tokeny za každú míľu, ktorú prechodíte alebo bežíte. Bicykel vám zaplatí tokeny za každú míľu, ktorú pedálu jete. Cieľom odmeny je povzbudiť používateľov, aby sa starali o svoje telo, čo spoločnosť  považuje za nevyhnutné pri snahe o čistejšiu planétu.

klíč

Neškodlivý token
Jedným z problémov spojených s kryptomenami je masívne množstvo energie, ktorú spotrebúvajú v ťažobných operáciách – ide o proces náročný na výpočet, ktorý uvoľňuje nové mince a rozdeľuje ich medzi počítače, ktoré pomáhajú overovať transakcie a udržiavať integritu siete. Napríklad spoločnosť Bitcoin spotrebuje viac ako 73 TWh elektrickej energie ročne, čo je viac ako celá krajina Rakúska. Mnohí odborníci vinia dolovanie kryptomien ako hlavný prispievateľ ku globálnemu otepľovaniu., Aby sa projekt Cyclean stal sebestačným, úplne obchádza baníctvo. Cykleanové tokeny sú predbežne vyťažené a namiesto toho, aby šli do strojov na plytvanie energiou, sú rozdelené medzi ľudí, ktorí používajú produkty spoločnosti na vykonávanie činností šetrných k životnému prostrediu.

Posted in Nezařazené