Súboj medzi psíkom a mačkou

·         Hovorí sa že mačky sú lepšie na chov a starostlivosť o ne je jednoduchšia. Psíkovia to však majú oveľa horšie. Ktoré zvieratko je lepšie chovať a ktoré ma najviac výhod ?

pes
 
·         Mačka to vyhráva všetkými štyrmi. Oproti psíkom má množstvo výhod niektoré môžu byť prospešné pre ľudí a niektoré zase pre mačky. O mačke sa hovorí že má Sedem životov. No čo je to tomu tak to Zatiaľ nikto nezistil. Avšak jedno je jasné. Ak mačka padá z Veľkej výšky dokáže sa obrátiť tak aby padla na všetky štyri lapky a tým si dokáže zachrániť život. Ďalšou veľkou výhodou je že mačka sama sebe je čistotnejšia ako psíkovia. Mačka má špeciálny priestor ktorý do ktorého dokáže robiť svoju potrebu a potom stačí už len vyčistiť . Ďalšou výhodou je že mačka je výborný lovec. Je to hlavne tým že má ostrejší zrak a preto dokáže vidieť svoju maškrtku až na 200 metrov.

kočka
 
·         Psíkovia to majú ale zložitejšie. Poznáme mnoho rás ktoré nám pomáhajú pri love. Dokážu však chytať ale len to čo vidia alebo cítia v rannej blízkosti . Domáci havkovia však majú tiež množstvo úloh ktoré sú pre ľudí prospešné. Napríklad nás dokážu ustrážiť pred blížiacim nebezpečenstvom. Taktiež nás Milo privítajú keď prídeme domov. Dokážu sa s nami hrať a maznať až niekoľko hodín bez prestávky. Okrem zdraženie nebezpečenstvá nás informujú pred blížiacim nebezpečenstvom. Dokážu chrániť územie a niektorí psíkovia na povel dokážu nechceného návštevníka aj spacifikovať. Možno si poviete že si nie sú až takým hodným spoločníkom do domácnosti. Práve naopak psíkovia Majú niečo čo mačky nepoznajú. A preto si psíkov vážim viac ako mačky.
 
kočička

·         Takže keď si budete vyberať medzi mačkou a psíkom Rozhodnite sa správne . Či si vyberiete psíka alebo mačku musíte dbať na to že sa musíte o ňu starať. Čiže pravidelne kŕmenie, psíkov musíte venčiť, pravidelne sa s nimi hrať rozprávať a cvičiť aby neublížili ľuďom v okolí.

Posted in Nezařazené