Vneste do svojho bývania staronový prvok: tapety, ktoré opäť ožívajú

Bývanie našich starých mám sa radikálne líšilo od toho nášho, a rozdiel bol aj v zdobení stien v domoch. Zatiaľ čo ony mali steny izieb pomaľované nádhernými ornamentmi, ktoré dokázali vytvoriť len ruky šikovného maliara a trvalo to hodiny, my to už máme oveľa ľahšie. Súčasné moderné farby či omietky a technológie, akými sú vyrobené, vyčarujú zo škaredých stien krásne rovné plochy žiarivých farieb a vzorov.Zapadajúce slnko.jpg
 
Aká miestnosť, taký materiál
Zostať pri maľovaní však dnes už nie je nutné, na scénu sa vracajú staré známe tapety, ale v novom šate. Jednou z ich predností je schopnosť oživiť aj ten najnudnejší priestor a opomenúť by sme nemali ani to, že okrem okrasnej funkcie plnia aj ochrannú. Dokážu totiž dodať stenám pevnosť. Každý to určite pozná, popraskané panelové steny či starý lak na dverách, s ktorými si neviete poradiť. A pritom je to také jednoduché, všetky nedokonalosti viete zamaskovať tapetou! Návody na realizáciu sú na internete pre dostupné pre každého, dôraz však treba klásť pri výbere materiálu. V prvom rade si treba uvedomiť, do ktorej miestnosti ich chcete nalepiť a poľa toho vyberať. Pomôcky potrebné na maľovanie.jpgTam, kde by mohlo dôjsť ku kontaktu s vodou alebo by sa rýchlo zašpinili, teda kúpeľne, kuchyne či vstupné chodby, sú vhodné vinylové tapety. Sú tvrdšie, teda aj odolnejšie, dokonca je možné ich aj umyť. Samotná aplikácia je trocha náročnejšia, keďže sú tvrdšie, a tak je nutné ich pri samotnom lepení dlhšie hladiť. Spálne a obývacie či detské izby si žiadajú také, ktoré sú mäkučké a jednoducho sa lepia, a túto podmienku spĺňajú vliesové tapety. Deti sa im takisto potešia, hlavne ak im doprajete, aby si vybrali svoj obľúbený námet či postavy z rozprávok, bude sa im krásne zaspávať a pri dotyku so stenou za posteľou pocítia ich teplý zamatový dotyk.
 
Odborníci sú tu pre vás
Moderné tapety si viete zaobstarať v celej škále typov podľa druhu priestoru, ktorý chcete vynoviť. Iné si vyžadujú kancelárske priestory a iné obytné miestnosti v byte či dome. V katalógoch firiem, zaoberajúcich sa bytovým dizajnom, si môžete listovať medzi neskutočným množstvom nadčasových vzorov, ktoré budú „in“ aj o desať rokov. Ak si na ich aplikáciu netrúfate, neviete si poradiť ani s tým, koľko roliek budete potrebovať či aké lepidlo použiť, máte možnosť osloviť profesionálov, ktorí vám s tým radi pomôžu a vyčaria steny podľa vašich predstáv. Tapety sa opäť vracajú na výslnie v celej svojej kráse.