Aké zdravotné matrace najviac pomôžu vašej chrbtici

Matracerozhodujú o tom, či je v noci vaša chrbtica v správnej polohe, vďaka čomu nebudete trpieť bolesťami a rôznymi deformáciami chrbtice. Ak s ňou už problémy máte, tak s najväčšou pravdepodobnosťou uvažujete nad tým, aký by ste si mali kúpiť. Odpoveď znie nepochybne a jednoznačne, „mali by ste si kúpiť zdravotný matrac“. Nie je však vôbec jedno, aký konkrétny typ zdravotného matraca si kúpite. Niektoré vám totiž pomôžu skôr pri bolestiach krčnej chrbtice, iné zas pri bolestiach tej hrudnej a ďalšie pri bolestiach krížov.

Posteľ s bielym matracom a modrými vankúšmi

Taštičkové zdravotné matrace
Taštičkové matrace sú prvým typom matracov, ktoré mnohí ľudia za zdravotné vlastne ani nepovažujú. To je však veľká škoda, pretože chrbtici poskytujú skutočne obrovský a dokonalý komfort. Pružiny sú v nich umiestnené v samostatných látkových taštičkách, takže pri tom, ako sa na takýto matrac ľahnete, sa neprepadnete celým telom smerom nadol. Matrac ho dostatočne podoprie, takže vaša chrbtica bude v správnej anatomickej polohe. S bolesťami sa preto môžete definitívne rozlúčiť.

Pružinové matrace
Ani pružinové matrace mnoho ľudí nevníma ako matrace so zdravotnými účinkami pre chrbticu. Vnímajú ich skôr ako prežitok a niečo, čo bolo v móde roky rokúce dozadu. Nie je to pravda. Pružinové matrace patria taktiež k zdravotným. Sú najlepšou voľbou pre ľudí, ktorí trpia bolesťami chrbtice a zároveň nadváhou. Pružiny totiž dokážu dobre podprieť aj omnoho vyššiu váhu. Môžete po nich siahnuť však aj vtedy, keď vás trápia bolesti hrudnej chrbtice. Správne rozložená váha tela je totiž pre túto oblasť nášho tela veľmi podstatná a zásadná.

Ľudské nohy zakryté plachtou v posteli

Penové zdravotné matrace
Jediný penový matrac, ktorý môžeme označiť za skutočne zdravotný, je ten z pamäťovej peny. Matrace z klasickej polyuretánovej peny zdravotné určite nie sú, práve naopak, vašej chrbtici môžu skôr len viac uškodiť. Pamäťové matrace sú vhodnou a dobrou voľbou pre osoby, ktoré majú problémy s krížnou oblasťou alebo ich trápia bolesti chrbtice krčnej. Ak máte problémy s hrudnou chrbticou, penové matrace z pamäťovej peny pre vás nemusia byť tou najlepšou voľbou, pretože sú mäkšie a telo je predsa len v mierne prehnutej polohe.