Všetko, čo má zmysel

Vedeli ste o tom, že všetko, čo sa deje okolo vás, má nejaký význam? Pretože mnohí ľudia si myslia, že nie. A nevnímajú maličkosti, ktoré sú jednoducho naozaj dôležité, pretože nech sa deje čokoľvek, verte tomu, že práve maličkosti sú to, čo vás proste obklopuje. Aj keď si to možno v tejto chvíli naozaj nechcete pripustiť. Nakoniec však prídete na to, že nech sa deje čokoľvek, práve toto vás bude tešiť aj v tých najťažších chvíľach vášho života. Myslite na to a nakoniec si aj tak uvedomíte, že to pre vás malo význam. Že to malo zmysel.

schodiště

A že nech sa deje čokoľvek, toto vám pomôže, nech sa deje hocičo. Keď si teda začnete zariaďovať byt, musíte myslieť práve na veľké veci, ktoré beriete ako samozrejmosť, ktoré sú pre vás maličkosti napriek tomu, že je to v konečnom dôsledku niečo veľké a neopakovateľné. Verili by ste tomu? Je to pre vás dôležité a významné? Pretože my veríme tomu, že je to skutočne tak. Teraz je to už iba na vás. Zoberte si napríklad také jednoduché zabradlie na balkon či na schody. Čo to pre vás naozaj znamenalo?

zábradlí

Niekedy možno máte pocit, že ľudia si už takéto maličkosti ani len nevšímajú, ale nakoniec predsa len zistíte, že ste sa v konečnom dôsledku mýlili oveľa viac, ako to bolo najprv jasné a zrejmé. Nakoniec je predsa len dôležité hlavne to, čo si myslíte vy. A nám je teda jasné, že keď niečo chcete, veríte tomu, že to má význam a že to má zmysel. A toto má naozaj zmysel. Musíte na to myslieť a nakoniec aj sami prídete na to, že nech sa deje čokoľvek, môžete sa spoľahnúť hlavne na svoj úsudok. A to je niečo, čo vám nikto nezoberie. Je vám to jasné? Alebo ste si nakoniec mysleli niečo úplne iné? Verte tomu, že je to naozaj iba na vás. Váš názor je ten, na ktorom naozaj záleží a na ktorom aj vždy záležať bude, pretože keď nie na ňom, tak na ktorom potom?

Posted in Nezařazené