Grécke tímy v Eurolige nepostúpili

Dva grécke tímy Olympiakos B.C. a Panathinaikos Superfoods, ktoré bojovali o postup basketbalovej Eurolige, sklamali svojich fanúšikov a nepostúpili, keď nevyužili možnosť piateho zápasu, v ktorom mohli zvrátiť nepriaznivý stav série, ale bohužiaľ sa im to nepodarilo.
Série sa skončili pomerom 1:3 v neprospech gréckych tímov, keď vo štvrtom zápase prehrali a z víťazstva sa tešil Madrid a Kaunas.

basket

Bodovali fanúšikovia
V základnej časti skončil Olympiakos na treťom mieste a bojoval proti litovskému Žalgiris Kaunas, ktorý bol aktuálne na šiestej priečke. Gréci pred zápasom patrili k miernym favoritom, pretože mali len jeden zápas v ich prospech, no strach im naháňala výdatná podpora zo strany fanúšikov z Litvy, ktorí zaznamenali najlepšiu podporu a návštevnosť zápasov v tejto sezóne. Gréci teda doma prvý zápas nevyužili a stratili možnosť získania prvého bodu v sérii prehier, keď stratili dokopy 9 bodov. Napokon to však dokázali zvrátiť už v druhom zápase a vyrovnať tak sériu na remízu 1:1. Litovský klub napokon v Grécku znova vyhral a získal aj prvý mečbal.

Bojovali až do konca
Olympiakosu nezostávalo nič iné, len svoju prehru odčiniť a zápas doviesť do víťazného konca už na palubovke súpera, no bolo to nad ich sily. Perfektná podpora fanúšikov a super atmosféra v Žalgirio aréne, kde bolo 14 411 divákov, im to poriadne sťažila a Gréci prehrali o desať bodov v pomere 101:91. Celý zápas však statočne odolávali, v prvej štvrtine mali len jednobodové manko, no už do druhého polčasu nastupovali so 14 bodovou stratou za súperom. Táto strata však narástla až v tretej štvrtine, no Gréci sa nevzdávali, do štvrtej časti hry nastúpili s odhodlaním. Poslednú časť zápasu síce vyhrali o 12 bodov, ale napriek tomu stretnutie sa pre nich skončilo celkovou prehrou a tým sa s pohárovou Európou rozlúčili.

fanoušek

Rovnaké scenáre
Yiannis Sfairopoulos, tréner Olympiakosu po zápase priznal, litovský tím bol lepší, mali veľký problém zdolať ho.
Podobný scenár mal aj zápas medzi Realom Madrid a Panathinaikosom, ktorý prvý zápas doma vyhral, no dva nesledujúce zápasy už prehral rovnako s rozdielom 7-ich bodov. Takisto ako Olympiakos, aj oni bojovali najmä v štvrtej časti zápasu, ale celkovo zápas prehrali pomerom 89:82 a postup je pre nich už nereálny.