Svieťte i Vy úspornejšie a dajte šancu novej technológii

Dnešná doba nám z technologické hľadiska ponúka viacero nových možností, ktoré sa týkajú aj osvetlenia . Dnes tak pri výbere a montáži svetelných zdrojov berieme do úvahy a uprednostňujeme vlastnosti spojené so šetrením a ekologickým zameraním. Nielen kvôli ekologickému princípu samotnému, ale vidíme v tom i osobné dôvody, žiarovky a svetelné produkty LED totiž „žerú“ podstatne menej elektriny a tým pádom sa znižujú i naše pravidelné poplatky za ňu. Návratnosť vložených peňazí do tohto ekologickejšieho riešenia je spravidla do pár mesiacov, následne už len šetríte. Šetriť však v tomto prípade neznamená žiť skromnejšie, či nedopriať si najnovšie výdobytky dnešnej doby. Práve naopak!

žárovka

  • LED je modernou technológiou, ktorá nahradila halogénový princíp, respektíve k žiareniu namiesto halogénového vlákna využíva led diódu (svetlo vyžarujúcu diódu). A možno i sami si už viete predstaviť, že takýto systém žiarenia je výraznou mierou úspornejší a navyše má i oveľa vyššiu životnosť (u žiaroviek zhruba 50 000 hodín pri neustálom žiarení).

Toto moderné osvetlenie nám navyše doprialo veľa možností využitia. Spomeňme tak ako príklad minimálne jeden z množstva praktických dôvodov jeho využitia a zamerajme sa na situáciu a miestnosť, v ktorej trávime pomerne veľa času a svetlo v nej je neodmysliteľnou súčasťou. Zamerajme sa tak kuchyňu, v akej pravidelne vykonávame viacero činností.

kuchyně

Osvetlenie v tomto priestore potrebujeme samozrejme i k komu, aby sme sa pohodlne najedli, ale predovšetkým na to, aby sme predovšetkým dané jedlo kvalitne pripravili bez zbytočných problémov. V takomto prípade môžeme kuchynskú linku obohatiť led pásikmi, ktoré jednoducho prilepíme na vybrané miesto, nakoľko sú samolepiace, no a o kvalitné osvetlenie sa postarajú diódy, aké sú súčasťou každého z týchto pásikov. Je to praktické a ekologické riešenie šikovných rozmerov.

Posted in Nezařazené