Neposlušný psík

Máte doma psíka? Tak potom ste sa určite stretli aj s takým prípadom, že ste mali rozhryzené topánky. Prečo váš miláčik vníma všetky veci ako potravu? 

Neposlušný psík

Tento problém má snáď každý majiteľ psíka. Môže sa takáto problematika prejavovať u psíka ako porucha ? Je nám jasné, že všetko čo váš štvornohý miláčik uvidí by chcel papať, no až po ochutnávke zistí, že to práve nie je najchutnejšie. Je to takpovediac vtipná príhoda, no psíkovi môže spôsobiť závažné ťažkosti, ktoré sa nezaobídu návštevou veterinára. 

bulldog-1224267_1920

Vedel by nám dať na otázku prečo náš psík papá to čo by nemal aj odpoveď? V skutočnosti je niekoľko príkladov, kedy si ňufáčik pochutnáva na týchto ,,maškrtách“ . Čo vyvoláva ten pud, ktorý psík môže hockedy dostať? Ak si váš miláčik tiež pochutnáva na nezvyčajných vecí môže trpieť anémiou alebo častým hladom. Čiže má väčší apetít ako normálny psík. Nevie ako sa má hrať.. je tiež jeden z dôvodov prečo všetko ,,ochutnáva“, ak práve na neho nemáte čas a nevenujete sa mu dostatočne je jasné, že si nájde svoju aktivitu sám a získava od vás pozornosť. Každé zvieratko chce byť obľúbeným a chceným. Preto ak nie je v pozornosti majiteľa, stvára rôzne neplechy len, aby si ho majiteľ všimol. 
cocker-spaniel-2785074_1920
Čo je možné spraviť, aby sa to už neopakovalo?

Samozrejme keď ste si psíka zaobstarali, museli ste mať na vedomí, že to nebude ľahké. Každé zvieratko potrebuje starostlivosť. Záleží hlavne o aký druh zvieraťa ide. Ak je to napríklad had- jemu stačí vyčistiť terárium a dať mu potravu. On si už zábavu urobí sám s korisťou. No ak ide o spomínaného chlpáčika ako je psík- potrebuje nanajvýš pozornosť a aktivitu akou sú prechádzky, aby si mohol uľaviť a tiež hry s loptičkami a samozrejme potrebuje aj kamarátov- teda svojich rovesníkov . Tiež je potrebné zabezpečiť mu potravu v podobe granúl a rôznych konzerv, ktoré sú určené pre psíka.

Podstata spočíva v tom, že je potrebné lásku opätovať, nech sa bavíme o akomkoľvek zvierati. Však so mnou súhlasíte? Myslím si , že určite áno!