Robotický vysávač

Žijeme v 21. storočí a to znamená modernú dobu plnú technických výdobytkov. Najmä v domácnosti nám každodennú prácu uľahčujú spotrebiče a roboty, ktoré za nás urobia robotu, ktorú sme si donedávna museli urobiť sami. Jedným z novodobých výdobytkov, ktoré sú na trhu pomerne krátko je aj robotický vysávač. Kým zo začiatku bol na trhu vysávač jednej originálnej značky iRobot, dnes okrem Roomby nájdeme výklady plné od rôznych výrobcov.

205355682

Vďaka veľkej konkurencii tak môžeme dostať produkt s výhodnejšou cenou ako zo začiatku predaja. V posledných mesiacoch sa veľmi dobre darí robotickým vysávačom od značky Xiaomi. Obľúbené sú najmä u mladých ľudí, kde za málo peňazí dostanete veľa muziky. Veľkou prednosťou je ľahko ovládateľná a inteligentná aplikácia, kde svoj vysávač zaregistrujete. Je potrebné nahrať jednotlivé izby vo svojom dome či byte. Vy tak pomocou aplikácie viete vysávač zapnúť aj z práce a poslať ho povysávať izbu, ktorú si vyberiete. Môžete si tiež označiť priestor v izbe, kam by sa robotický vysávač nemal dostať. Napríklad ak máte misky s krmivom, alebo krehké predmety umiestnené na podlahe. Po povysávaní sa robotický vysávač vráti naspäť na svoje miesto na nabíjaciu stanicu, takže vám nebude prekážať pod nohami. Vďaka ultra nízkemu prevedeniu sa tento plne automatický pomocník dostane naozaj všade.

img.as

Cenové rozpätie sa samozrejme líši od funkcií a prevedenia, ale ak už kupujete takýto výrobok do domácnosti, oplatí sa investovať. Drahšie a novšie modely majú v sebe zabudovaný aj mop a vy tak okrem vysávania môžete nechať robotický vysávač aj umyť podlahu. Pri pravidelnom vymieňaní vody a používaní kvalitných prípravkov bude vaša podlaha umytá dokonale, ako keby ste to robili ručne. Takže vám stačí si sadnúť, vyložiť nohy a robotický vysávač urobí všetko za vás. Teda takmer všetko.