Od sklenených pohárov sme sa dostali až ku skleneným stenám

Prestavba bytu či domu sa častokrát nesie v duchu väčších zmien, ktoré zasahujú aj do dispozičného usporiadania priestoru. V bytoch sú jednotlivé miestnosti predelené murovanými priečkami, ktoré nevpustia do miestnosti svetlo a opticky ju dokonca aj zmenšujú. Existuje však sklenena stena oveľa lepšie riešenie, ak namiesto ťažkých murovacích materiálov použijeme sklo.

otvorené dvere

Sklenené priečky sú v dnešnej dobe už stabilnou súčasťou interiérov a s obľubou ju využívajú architekti či projektanti hlavne kvôli ich vlastnostiam ako je prienik svetla, ľahkosť či variabilnosť a moderné dizajnové prevedenie. Sú to nadčasové konštrukcie, ktoré majú svoje miesto v každej domácnosti a každom štýle interiéru. Na ich výrobu sa používa bezpečnostné sklo, ktoré môže byť vo forme číreho, matného, pieskovaného alebo polepeného skla, kde dokonca má zákazník možnosť navrhnúť svoj vlastný motív.

Variantov ako môžu priečky vyzerať je viacero, môže to byť sklenená výplň osadená do hliníkového rámu alebo bezrámový systém, ktorý je mimoriadne žiadaný ako interiérový prvok do kancelárií či obchodných centier alebo aj do bytov. Hrúbka skla sa pohybuje v rozmere od 8 do 12 milimetrov. Kotvenie stien je do podlahy a do stropu. V závislosti od funkcie steny ich delíme na pevné, s otváravými dverami a s posuvnými dverami. Všetky tri typy majú spoločné vlastnosti, a tými sú nadčasovosť, minimálna údržba a mimoriadny výsledný efekt.

posuvne dvere kuchyna

Spomedzi stien s dverami sa výrazne obľúbenejšími stali dvere posuvné, pretože vzhľadom na ich otváranie do strán nevyžadujú veľa priestoru a je možné umiestniť ich aj do menších priestorov. Svojim elegantným prevedením dokážu vytvoriť dizajnovo zaujímavý prvok v spojení s praktickým využitím, a ak navyše ich povrchová úprava bude niesť váš rukopis v grafickom podaní vyhotovenia steny, dotvorí to atmosféru celého bytu a dodá mu nádych tepla domova.

Sklenené steny sú kvalitnou náhradou klasických murovaných stien, ba v mnohých ohľadoch sú dokonca aj výhodnejšie. Ich praktickú, ale aj originálnu a tiež estetickú stránku ocení každý majiteľ priestoru, v ktorom sa takáto stena objaví.

Posted in Nezařazené