Elektrické kolobežky

Občas sa ešte v uliciach mihnú aj klasické kolobežky, ale keď si odmyslíme tie detské na ktorých sa preháňajú detičky, tak ich je čím ďalej tým menej. Čaru elektrického kolobežkovania podlieha stále viac a viac ľudí, a určite tomu napomohol aj fakt, že človek nemusí mať vlastnú, ale na každom rohu môže využiť zelené zdieľané kolobežky, o ktoré zakopávame kade chodíme.

elektrická kolobežka

Elektrické kolobežky majú každopádne svoje výhody. Sú skladnejšie ako elektrobicykle, sú ekologické – fungujú na elektromotor a ich prevádzka stojí minimum. Je to dopravný prostriedok, ktorý uľahčuje jazdu bez akejkoľvek námahy a pomerne rýchlo Vás dopraví kam potrebujete. Sú poháňané elektromotorom a fungujú jednoducho – stačí sa pár krát odraziť, čím „nakopnete“ elektromotor a môžete veselo ísť.

V súčasnosti už výrobcovia a predajcovia ponúkajú taký obrovský výber, že nie je žiadny problém vybrať si pre seba tú správnu. Vyrábajú sa v rôznych veľkostiach, aby si na svoje prišli nielen dospelí ale aj deti. Pri výbere je dobré premyslieť si, v akom teréne ich budeme prevažne využívať, nakoľko sú rozdelené do dvoch skupín – mestské a terénne. Tie mestské sú menšie a ľahšie, terénne naopak – potrebujú mať väčšie kolesá, sú mohutnejšie so silnejším motorom. Pre pohodlnejšie typy existujú aj elektrické kolobežky so sedadlom, takže pri „kolobežkovaní“ si môžete aj posedieť a kochať sa okolím.

kolobežka v prírode

Ak sa práve rozhodujete, že si jednu zaobstaráte, premyslite si terén, nosnosť kolobežky, jej hmotnosť, maximálnu rýchlosť a v neposlednom rade aj kapacitu batérie. Tie detské sú z bezpečnostných dôvodov odporúčané pre deti od 8 rokov, s nosnosťou do 90 kg. Kolobežky pre dospelých majú nosnosť väčšinou do 150 kg, vyššiu rýchlosť a výkon.

Každopádne je to dobrá investícia, ak budete elektrickú kolobežku pravidelne využívať a nebude ležať niekde bokom. Dopraví Vás do práce či do školy, keďže nebudete musieť chodiť autom ani autobusom, čím bude ušetrené aj životné prostredie.