Farba na drevo exteriér a jej nanášanie na plot je z času na čas skutočne potrebné

Každá farba na drevo exterier teda musí byť pravidelne nanášaná na drevené prvky v našich záhradách a terasách tak, aby im vedela poskytnúť adekvátnu ochranu pred rôznymi škodcami, vplyvom počasia a v neposlednom rade aj oživila ich vzhľad. Pomocou farby na drevo do exteriéru teda vieme ošetrovať aj plot a pri jej aplikácii je potrebné rešpektovať viaceré zásady a rokmi overený postup, ktorý sa určite neoplatí nijako skracovať a uľahčovať si. Je totižto dosť pravdepodobné, že by sme si tým v konečnom dôsledku nijako nepomohli a celý proces tak museli v relatívne krátkom čase opakovať. Natieranie farby na drevo do exteriéru teda začína očistením a ošetrením pôvodného náteru a podkladu tak, aby sme tým uľahčili novému náteru správne priľnúť na povrch.

barevné dřevo

Farba na drevo exteriér musí byť natieraná so zreteľom na dodržiavanie toho správneho postupu

Na očistenie povrchu je pokojne vhodné použiť saponát a na odstránenie ťažkých nečistôt môžeme použiť špachtľu. Pôvodný náter teda odstránime tvrdou kefou alebo brúsnym papierom. Tieto pomôcky vytvoria veľmi dobrý základ pre uchytenie farby na drevo do exteriéru. Povrch následne opäť opláchneme a odstránime tým drobné častice, ktoré sa uvoľnili počas brúsenia.

barvy na dřevo

Vplyvom počasia dochádza k tomu, že drevo neustále pracuje a práve to môže byť príčinou vzniku rôznych prasklín. Ak by sme ich prehliadli, tak farba na drevo do exteriéru ich rozhodne nedokáže vyplniť a po dokončení by nepôsobili príliš esteticky. Prichádza teda na rad tmel a toto miesto viete pomocou neho jednoducho vyplniť. Skontrolujte všetky klince a skrutky, aby latovky neboli uvoľnené. Na rad prichádza natieranie, no vrstva farby by určite nemala byť tým prvým a ani jediným náterom. Na ošetrené drevo je vhodné použiť najskôr napúšťadlo proti škodcom a tento náter môžete aplikovať štetcom. Následne aplikujeme základný akrylový náter a naň je najlepšie použiť penový valček. Náter teda necháme vyschnúť a skontrolujeme neželané stekance. Farba na drevo do exteriéru teda predstavuje posledný a vrchný náter a pri jej aplikácii odporúčame použiť štetec s dlhým vlasom.

Viac zaujímavých informácií na podobné témy nájdete na webovej stránke https://carodreva.sk.